Cedesca dóna la benvinguda a l'era de l'educació 3.0

08-10-2016

Fòrums, vídeo conferències, pàgines web, bases de dades,… Les noves eines digitals ens ajuden cada dia a millorar la nostra comunicació i ens impulsen a conèixer i descobrir noves oportunitats en les nostres tasques més rutinàries, com els són la cerca d'informació, productes o serveis, el treball, i com no, en el propi àmbit educatiu.

En l'actualitat comptem amb una gran varietat d'aparells tecnològics pensats per a la nostra comoditat i diversió, però i si els utilitzem en el terreny de l'aprenentatge? Quins avantatges tindrà això en els nostres alumnes i el seu futur educatiu? En Cedesca ens vam sumar a aquests avanços i donem la benvinguda a les nostres aules a l'era de l'educació 3.0.

Els avanços i com no les noves oportunitats d'aprenentatge, vénen acompanyades de noves metodologies tant per a l'estudiant, com per al propi docent. Una de les més cridaneres i que ja utilitzen més de 10 milions d'usuaris és Google for Education.

I llavors, què és i quina és la finalitat de Google for Education? Aquesta és una de les plataformes que el gegant de les telecomunicacions ha destinat per ser aplicada al que anomenem la nova era de l'educació 3.0.

Google for Education ha causat una revolució en els mètodes d'aprenentatge i com no, en la preparació de les classes, modernitzant la manera en la qual ens comuniquem i aprenem dins i fora de les aules. Es tracta d'una aplicació d'aula virtual en la qual cada alumne pot accedir on, quan i com vulgui a un compte propi i personalitzada a través de qualsevol dispositiu, ja sigui un portàtil, una Tablet, o fins i tot, des del mòbil.

Des de descarregar arxius adjunts pel professor, treballar amb anotacions compartides o tutories personalitzades de resolució de dubtes, són algunes de les tasques que es poden realitzar a través d'aquesta aplicació, pensada per millorar, tant el rendiment de l'alumne, com del professor.

 

 

Cedesca i Google for Education

En Cedesca treballem cada dia per millorar i oferir la millor formació professional en l'àmbit sanitari i sociosanitari. És per això, que enfocar la nostra docència des de l'entrada de les noves tecnologies i com no, adaptar les nostres aules a l'ús d'aplicacions com Google for Education, ha estat un dels nostres reptes en els últims anys.

La compra de nous portàtils per als nostres alumnes, servidors i adaptació de les classes a aquesta nova etapa educativa en Cedesca, són alguns dels elements claus que conformaran les nostres instal·lacions, amb la finalitat que els nostres alumnes puguin amb tan sol un clic accedir a tota la informació i documentació que necessitin per a les seves classes.

Quins avantatges aporta l'ús d'aquesta metodologia per als nostres alumnes?

Flexibilitat d'horaris, major interacció entre professor i alumne, continguts i material més específics i elaborats per a l'ús mitjançant noves tecnologies, comunicació directa, tutories personalitzades i resolució de dubtes o l'organització de tasques o classes en la mateixa aplicació, són algunes dels múltiples avantatges d'haver apostat per Google For Education a les nostres aules.

 

 

 

Deixa un comentari

Especifica tota la informació requerida (*) on s'indiqui. El codi HTML no és permès.

Calendari

« Agost 2018 »
Dll Mar Dim Dj Dv Ds Diu
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Post Recents

LiveZilla Live Chat Software